Haber

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefatının 30. yılında kabri başında anıldı

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefatının 30. yılında kabri başında anıldı

İSTANBUL – 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefatının 30. yılında kabri başında düzenlenen törenle anıldı. Anma töreninin ardından konuşan Turgut Özal’ın oğlu Efe Özal, “Bu devlet, bu ülkenin içinden böyle insanlar yetiştirebilir” dedi.

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı vefatının 30. yıl dönümünde Topkapı’daki Anıtkabir’de anma töreni düzenlendi. Turgut Özal’ın oğlu Efe Özal, torunları, İstanbul Vali Yardımcısı Günay Öztürk, TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Naim Çoban, 3’üncü Kolordu Komutanı Korgeneral Levent Ergün, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ülkü Sakalar ve vatandaşlar katıldı. merasim. Tören, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın özgeçmişinin okunmasıyla başladı. Özgeçmişin okunmasının ardından askerler tarafından Özal’ın mezarına çelenk bırakıldı. Ardından İstanbul Müftüsü Safi Arpagus tarafından dua okundu.

Ardından basına açıklamalarda bulunan Turgut Özal’ın oğlu Efe Özal, “30 yıl bizim için uzun bir süre ama baktığınız zaman bir ülke için çok da uzun bir süre değil. Müze de dün açıldı. Anne babası memur olan bir kişi atamalar nedeniyle okullarda okuyamadı ama bakın bu devirde gençler arasında büyük bir umutsuzluk var.Bu devlet bu memleketin içinden böyle insanlar yetiştirebilir. bunun güzel örnekleri. Bugünlerde anılmak daha da doğru bence.” Özlüyoruz, ara sıra buraya geliyorum. Her zaman çok farklı kesimlerden ve çok farklı yaşlardan insanlar görüyorum. 30 yıl sonra bunların olabilmesi ayrı bir memnuniyet ve gurur. Allah rahmet eylesin diyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu