Ekonomi

ASELSAN, 2023 Savunma Şirketleri Listesinde 47. Sıraya Yükseldi

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, şirketin 2023 yılı “Defense News Top 100” listesinde 47. sıraya yükselmesiyle ilgili olarak, “Dünyanın en büyük savunma şirketleri arasında 47. sırada yer alarak çıtayı her geçen gün yükseltmenin gururunu yaşıyoruz. küresel arenada kapattığı boşluğu taçlandırdığımızın kanıtıdır.” söz konusu.

ASELSAN’dan yapılan açıklamaya göre, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSK) şirketlerinden ASELSAN, ABD merkezli askeri yayın kuruluşu Defense News tarafından yayınlanan 2023 “Defense News Top 100” listesinde iki basamak yükselerek 47. sıraya yükseldi. Savunma satışlarına dayalı. çıktı.

İstikrarlı büyümesini sürdüren ASELSAN, 2006 yılında dünyanın en büyük 100 savunma sanayi şirketi listesine 97. sıradan girmiştir.

“Tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, milli teknolojileri ve ihracata yönelik savunma sanayi stratejisiyle Türkiye’nin gururu olmaya devam ettiklerini kaydetti.

İhracatı artırmak için çalışmaya devam edeceklerini kaydeden Akyol, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Savunma Sanayii Liderimiz Prof. Dr. Haluk Görgün liderliğinde küresel etkinliğimiz artarak devam edecek. Ülkemiz için geliştirdiğimiz milli sistemlerin başarısını Türkiye ile taçlandıran bu gelişmeyi milletimizle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Yüreğimizin ve aklımızın teri var.Dünyanın en büyük savunma şirketleri arasında 47. sıradayız.Dünyada yer alarak çıtayı her geçen gün yükseltmenin gururunu yaşıyoruz. Listedeki yerimiz, Türk savunma sanayisinin küresel arenada açtığı farkı taçlandırdığımızın kanıtıdır. İhracata dayalı büyüme stratejimiz doğrultusunda küresel arenada daha üst sıralara tırmanmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu